Poludnevni program odgoja za okoliš i održivi razvoj

U pedagoškoj godini 2007./2008. započeli smo provedbu posebnog poludnevnog programa odgoja za okoliš i održivi razvoj u jednoj odgojnoj skupini. Tijekom pedagoške godine 2011./
2012. prema interesu djece i roditelja inicirali smo primjenu programa odgoja za okoliš i održivi razvoj u dvije odgojne skupine. U svakodnevnom radu s djecom primjenjujemo temeljna načela odgoja i obrazovanja za okoliš:

Kontinuirana skrb za okoliš u neposrednom okruženju vrtića „Jabuka“ ogledala se u organizaciji brojnih eko akcija: oplemenjivanje prostora vrtića zelenilom, eko porukama pokušavali smo senzibilizirati članove lokalne zajednice za čuvanje vrtićke imovine (zelenila i igrala). Naše aktivnosti rezultirale su dobivanjem statusa eko-škole (vrtića).

Ističemo suradnju s našim „kumovima“ Hrvatskim vodama, koji redovito prate naše projekte i aktivnosti, i objavljuju članke o našim postignućima u časopisu Hrvatska vodoprivreda. Surađujemo i Agencijom za zaštitu okoliša te Državnim zavodom za zaštitu prirode, koji djeluju kao pokrovitelji u našim eko aktivnostima. Naš vrtić, kao jedini vrtić, takođe sudjeluje i na manifestaciji „Lijepa naša Sava“. Manifestacija se odvija u sklopu Floraart-a. Ove pedagoške godine dobili smo nagradu udruge Lijepa naša, za provedbu eko projekta.

RAZMIŠLJANJA RODITELJA DJECE UKLJUČENE U POSEBAN POLUDNEVNI
PROGRAM ODGOJA ZA OKOLIŠ I ODRŽIVI RAZVOJ

"...... jako me veseli kad vidim da je moje dijete brižno prema biljkama i malim životinjama,
upozorava i druge da budu pažljivi." majka dječaka 5 g