Poseban kraći program njegovanja tradicijske kulture i folklora

U našem vrtiću u pedagoškoj godini 2010./2011. započeli smo provedbu posebnog kraćeg programa njegovanja tradicijske kulture i folklora. Ponudom folklorne igraonice razvijamo kod djece osjećaj pripadnosti i ljubav prema folklornoj kulturnoj baštini, posebice prema tradicijskoj baštini u lokalnoj zajednici. Potičemo i podržavamo interes djece za sve oblike izražavanja i stvaranja primjenom elemenata tradicijske kulturne baštine. Kreiramo poticajno okruženje za razvijanje kreativnih potencijala svakog djeteta. Osmišljenim aktivnostima upoznajemo djecu s folklornom baštinom,  potičemo motivaciju svakog djeteta za sudjelovanjem i pozitivan odnos prema sebi kao sudioniku i poznavaocu kulturne i folklorne baštine. Aktivnosti se provode  2x tjedno u trajanju od 45 minuta.